۴ روش برای کاهش حجم درایو C

[ad_1]

حتما برای شما هم پیش آمده است که حجم درایو C شما پر شده باشد و بخواهید فضای اشغال شده را کاهش بدهید . چه راهی به نظرتان میرسد ؟ ۷ روش در ادامه توضیح داده می شود که حتما با آنها آشنا هستید ولی به صورت کاربردی از آن استفاده نکرده اید . ایرانیها بدلیل اینکه تمام نرم افزارها را به صورت رایگان در اختیار دارند ، خیلی راحت و بدون درد سر برنامه نصب و حذف می کنند . همین امر باعث می شود اطلاعات هارد شما به مرور زمان ناخواسته افزایش پیدا کند .

۱. به صورت دائم از Disk Cleanup استفاده کنید .

Disk Cleanup یک سرویس یا برنامه کاربردی است که هم در جهت افزایش سرعت سیستم و هم برای کاهش فضای اشغال شده هارد دیسک مورد استفاده قرار می گیرد .  شاید بخواهید بدانید با اجرای Disk Cleanup کدام فایل ها حذف می شود . فایل‌های موقت اینترنتی ، فایل‌ برنامه‌های دانلودی ، صفحات وب آفلاین ، تصاویر بند انگشتی ، اطلاعات مربوط به نسخه‌های قدیمی ویندوز ، محتویات سطل زباله (Recycle Bin) ، فایل‌های موقت خود ویندوز ، فایل گزارش خطاها  مواردی است که با اجرای این دستور حذف می شود . (مقاله تکمیلی)

در کادر جستجو دستور Disk Cleanup را تایپ کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید . کمی صبر کنید تا یک پنجره همانندتصویر زیر نمایش داده شود .همانطور که مشاهده می کنید یکسری گزینه با چک باکس وجود دارد که بعضی از چگ باکس ها فعال و بعضی دیگر غیر فعال هستند . به طور کلی تمام چک باکس ها برای حذف باید فعال شوند ولی هر کدام از این گزینه ها مربوط به کدام بخش است .

7 10 روش برای افزایش سرعت کامپیوتری که کند شده است

 راه دیگر برای استفاده از این برنامه کلیک راست کردن بر روی پارتیشن C  و انتخاب گزینه Peoperties  می باشد .
سپس باید بر روی کلید Disk Cleanup کلیک کنید .

1 7 روش برای کاهش حجم درایو C

2 7 روش برای کاهش حجم درایو C

شما از طریق گزینه Clean up system files می توانید فایل هایی که ویندوز حضور آنها را غیر ضروری تشخصی داده است را نیز حذف کنید . 

3 7 روش برای کاهش حجم درایو C

بر روی سربرگ More Option کلیک کنید . کافیست بر روی کلید Clean up کلیک کرده و فایل هایی که به عنوان بکاپ گرفته شده است را حذف کنید . 

4 7 روش برای کاهش حجم درایو C

 

۲. پاک کردن نرم افزارهای اضافی

سعی کنید برنامه هایی که استفاده نمی کنید را هر چند وقت یکبار پاک کنید . برنامه ها هر کدام یک مقدار از فضای هارد دیسک را اشغال می کنند . اینکار هم در کاهش سرعت ویندوز هم در افزایش حجم هارد دیسک تاثیر دارد . برای حذف کردن نرم افزارهایی که نیاز ندارید دستور Program And Feature را وارد کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید . سپس بر روی نرم افزار کلیک راست کرده و گزینه Unistall را انتخاب کنید . 

9 10 روش برای افزایش سرعت کامپیوتری که کند شده است

شما در ویندوز ۱۰ می توانید بر روی منوی استارت کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید .
سپس منتظر باشید تا پنجره تنظیمات باز شود . بر روی گزینه System کلیک کرده و گزینه System -> Apps & features را انتخاب کنید . با کلیک بر روی هر برنامه و انتخاب گزینه Unistall می توانید نرم افزار مورد نظر را حذف کنید .

5 7 روش برای کاهش حجم درایو C

۳. پاک کردن Temporary از طریق نرم افزار CCleaner

یکی از نرم افزارهای کاربردی CCleaner می باشد که برای حذف اطلاعات به صورت دائمی مورد استفاده قرار می گیرد . اگر اهل اینترنت و وبگردی باشید مشاهده کرده اید که در بعضی از مواقع سرعت مرورگر و باز شدن صفحات وب سایت یا وبلاگ کاهش پیدا می کند . این موضوع فقط و فقط بدلیل پر شدن Temporary می باشد .

نرم افزار CCleaner این قابلیت را در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید از طریق منوی Cleaner و انتخاب گزینه Applcation فایل های تمپروری را حذف کنید . 

 6 7 روش برای کاهش حجم درایو C

۴. حذف کردن فایل های تکراری

برای همه کاربرانی که از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند پیش می آید که یک فایل را در قسمت کپی کرده و بعد از چند روز یک کپیدیگر از آن گرفته و در جای دیگر قرار میدهند ، بدون اینکه فایل منبع را حذف کنند . اینکار اگر در طولانی مدت اتفاق بیافتد تعداد فایل های تکراری ویندوز بسیاز زیاد می شود . این موضوع هم درحجم هارد دیسک تاثیر دارد هم در سرعت دسترسی به اطلاعات . خوشبختانه WinUtilities ابزاری دارد که به شما کمک می کند در کوتاهترین زمان ممکن فایل های تکراری را جستجو کرده و آنها را حذف کنید .

7 7 روش برای کاهش حجم درایو C

[ad_2]

لینک منبع

If you like this articles, share it with your friend! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

More related articles