تنظیمات اضافه و حذف کردن پرینتر در ویندوز ۱۰

[ad_1]

تنظیمات مدیریتی مربوط به پرینتر (حذف . نصب . اشتراک گذاری) در ویندوز ۱۰ کاملا متفاوت شده است . البته ساختار کلی به یک شکل می باشد فقط مسیر تغییر کرده که میخواهم در ادامه این تنظیمات را به صورت کامل توضیح بدهم . بعضی از مواقع نیاز دارید که فایل یا اسناد ایجاد شده تبدیل به یک فایل PDF شود اینکار از طریق تنظیمات پرینتر امکان پذیر است و روش آن را باید یاد بگیرید . شاید هم بخواهید یک پرینتر را در شبکه به اشتراک بگذارید تا کاربران دیگر در گروه از آن استفاده کنند . به صورت مختصر این بخش نیز در ادامه آموزش داده می شود . 

۱. بر روی منوی استارت کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید . 

1 تنظیمات اضافه و حذف کردن پرینتر در ویندوز 10

۲. پنجره تنظیمات باز می شود . بر روی گزینه Device کلیک کنید . 

2 تنظیمات اضافه و حذف کردن پرینتر در ویندوز 10

۳. برای اضافه کردن یک پرینتر یا اسکنر از طریق شبکه یا اتصال مستقیم به کامپیوتر کافیست ابتدا درایو پرینتر را نصب کنید .سپس در پنجره باز شده بر روی گزینه Add a printer or scanner کلیک کنید .

3 تنظیمات اضافه و حذف کردن پرینتر در ویندوز 10

۴. همانطور که مشاهده می کنید پرینترهای به اشتراک گذاشته در شبکه نمایش داده می شود .  برای اینکه به یکی از آنها متصل شوید کافیست بر روی نام یکی کلیک کنید . باید پرینتری را انتخاب کنید که درایو آن را نصب کرده اید .

4 تنظیمات اضافه و حذف کردن پرینتر در ویندوز 10

۵. بعد از کلیک بر روی نام پرینتر گزینه Add a device را انتخاب کنید تا چاپگر به کامپیوتر متصل شود .

5 تنظیمات اضافه و حذف کردن پرینتر در ویندوز 10

۶. همانطور که مشاهده می کنید به صورت پیش فرض PDF و فرمت XPS در ویندوز ۱۰ در خروجی چاپگر وجود دارد . یعنی در صورتیکه شما چاپگری بر روی ویندوز نصب نکرده باشید می توانید از طریق دو گزینه نامبرده شده خروجی را با دو فرمت PDF و XPS ذخیره کنید .

6 تنظیمات اضافه و حذف کردن پرینتر در ویندوز 10

۷. برای نصب چاپگر می توانید کمی صفحه را به سمت پایین اسکرول کرد و از گزینه Device and printer هم استفاده کنید . این گزینه همانند نسخه های قبلی می باشد و نیاز به توضیحات اضافی ندارد .

8 تنظیمات اضافه و حذف کردن پرینتر در ویندوز 10

9 تنظیمات اضافه و حذف کردن پرینتر در ویندوز 10

10 تنظیمات اضافه و حذف کردن پرینتر در ویندوز 10

[ad_2]

لینک منبع

If you like this articles, share it with your friend! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

More related articles