[ad_1]

فروشگاه ساز رایگان فایل ، همکاری در فروش فایل | سل یو
ارگونومی در کفش ورزشی

خرید آنلاین

گارانتی خرید

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار
شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

مقدمه :

تهیه کفش ورزشی مناسب که امروزه به عنوان یکی از ابزار اصلی هر رشته ورزشی مطرح است برای اجرای بهتر ورزش بسیار مهم بوده و دارای سه کارکرد اصلی حفاظت از پا، راحتی و حمل وزن بدن است.به طور کلی عناصر آناتومیک و فیزیولوژیک به طور همزمان سبب حرکت موثر می شوند.درحرکت سه فاکتور حرکت ایمن، حرکت موثر و حرکت با کیفیت بالا مهم است.
آناتومی اصلی یک پا را ۲۶ استخوان، ۳۳مفصل، ۱۹عضله و یک گروه از لیگامنت ها تشکیل می دهند.

 ساختار پا نقش بسیار مهمی درحرکت دارد. علوم حرکت شناسی و بیومکانیک در حرکت پا بسیار به یکدیگر وابسته هستند.یک پا به طور متوسط روزانه ۱۰هزار بار با زمین برخورد می کند و به طور میانگین ۱۸۶هزار و ۷۵ کیلومتر را در طول زندگی طی خواهد کرد، در پرش یک پا و یا دریک گام بلند حدود ۳۱۵ و نیم کیلومتر فشار روی پای ورزشکار وارد می شود.
درپا سه مکانیسم ذخیره انرژی (جذب شوک) شامل کشش تاندون آشیل، صاف شدن قوس پا و بالشتک زیرپاشنه پـا وجود دارد.

کفش ورزشی مناسب

با توجه به استفاده مداوم ورزشکاران از کفش ورزشی در رشته‌های مختلف و هم چنین آسیب‌پذیر بودن پاها به دلیل عدم استفاده از کفش مناسب که منجر به کـج شدن انگشتان پـا به خصوص انگشت شست پا و یا درد در ناحیه ساق، مچ، پاشنه وکف پا می‌شود انتخاب کفش مناسب ورزشی از اهمیت به سزایی برخوردار است.بنابراین در انتخاب کفش باید به طـراحی کفش با الگوهای ویـژه‏ی حرکتی بـرای هرگونه فعالیت خاص ورزشی دقت نمود. به عنوان مثال، الگوهای حرکتی دویدن یافوتبال ویا سایر ورزش‏‏ها متفاوت است و این مستلزم تهیـه‏ی کفش ورزشـی مناسب آن رشتـه است تا سلامتی پای ورزشکار را در اجرای حرکات تضمین نماید. بدین منظور، جهت انتخاب یک کفش ورزشی مناسب، نکات عمده‏ مهمی برای کلیه‏ی کفش‏های ورزشی به شرح ذیل توصیه می‌گردد: 

و……………………………..

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار
شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

اشتراک بگذارید:

برچسب ها : روش های متفاوت دویدن , وزن کفش , قابلیت خم شدن تخت کفش , کفش فوتبا ل , کفش بسکتبال , کفش اسکیت برد

[ad_2]